Portmonetka Blog

Portmonetka – nowy fast checkout od Furgonetka.pl to szybki sposób na zwiększenie sprzedaży w sklepach internetowych

Portmonetka Blog Portmonetka – nowy fast checkout od Furgonetka.pl

Ostatnia aktualizacja artykułu 14.04.2022

Portmonetka to nowe rozwiązanie, którego celem jest usprawnienie w e-commerce procesu zakupowego i płatności. Największymi beneficjentami fast checkoutu promowanego przez Furgonetka.pl będą sklepy internetowe, niezależnie od ich wielkości. Zapowiadamy także uruchomienie aplikacji mobilnej, działającej na zasadzie centrum zarządzania zakupami.

Portmonetka - szybki sposób na zwiększenie sprzedaży

Portmonetka to fast checkout, który działa na zasadzie wtyczki i pozwala na szybkie i sprawne finalizowanie procesu sprzedażowego w sklepach internetowych. Łączy merchantów w ekosystem oparty o jednolity standard znany z marketplace’ów. Rozwiązanie to jest już gotowe do wdrożenia przez sklepy oparte o największe platformy e-commerce. Jednak nie tylko małe i średnie sklepy internetowe zyskają na wpięciu do swojego interface’u Portmonetki. Mamy również gotowe rozwiązanie uniwersalne dla dużych rynkowych graczy. Narzędzie weszło na rynek oficjalnie 1 kwietnia 2023 i jest dostępne za darmo.

Portmonetka ma status MIP (Mała Instytucja Płatnicza), co oznacza, że już niedługo będziemy mieli możliwość dodania do swojej oferty szybkich płatności BLIK, które zaoferujemy merchantom po atrakcyjnych stawkach prowizyjnych.

Na naszych klientów czeka specjalna oferta cenowa: użytkownicy rozwiązania będą mogli skorzystać z atrakcyjnej, dedykowanej tylko im oferty wysyłki zamówionych produktów. W ramach fast checkoutu dostępne są usługi delivery oferowane przez szerokie grono przewoźników i dostawców usług kurierskich obecnych w ofercie Furgonetka.pl.

Największe korzyści Portmonetki

Jak podaje Izba Gospodarki Elektronicznej w swoim raporcie „Dekada polskiego e-commerce”, polscy konsumenci coraz częściej porzucają cyfrowe koszyki zakupowe. Obecnie zdarza się to 7 na 10 badanych e-kupujących (aż 70%). Dodatkowo kupujący cyfrowo Polacy są coraz bardziej wrażliwi na kwestie odpowiedzialnego rozwoju i odpowiedzialnych e-zakupów, a więc sprawdzają dokładnie skład i pochodzenie produktów, a także - już bardzo pragmatycznie - chcą mieć możliwość dostosowania zakupów do swoich codziennych zwyczajów - wybrać odpowiadający im sposób płatności, metodę, czas i porę dostawy.1 Z Portmonetką wychodzimy naprzeciw obecnym wyzwaniom i realiom rynkowym.

Rozwiązanie, które proponuje, to nie tylko możliwość szybkiego, jednorazowego logowania do wszystkich sklepów z jednego panelu, zapamiętanie ulubionych metod dostaw i płatności oraz finalizacja zakupów w kilkanaście sekund. To także możliwość śledzenia dowolnej przesyłki oraz korzystania z systemu szybkich zwrotów bez wypełniania papierowych formularzy. Wystarczy, że wypełnimy jeden formularz online, a system zapamięta nasze preferencje – tak płatności, jak i formy dostawy.

Portmonetka to jednak nie tylko idealne rozwiązanie dla kupujących online. Najwięcej na jej wpięciu zyskają sklepy internetowe, które chcą ułatwić proces zakupowy swoim klientom. Z funkcjonalności Portmonetki skorzystają nie tylko mali i średni merchanci, którzy łatwiej doprowadzą swoich użytkowników do sfinalizowania procesu zakupowego, lecz także sprzedawcy internetowi operujący na starych typach stron www. Dzięki naszej wtyczce ich sklepy wejdą na poziom UX znany z największych marketplace’ów.

Portmonetka – od fast checkout do centrum zarządzania zakupami

Portmonetka w obecnej wersji to jednak dopiero początek rozwoju tego rozwiązania. W planach Furgonetki.pl jest docelowo uruchomienie aplikacji mobilnej, która będzie centrum zarządzania zakupami ze wszystkich sklepów internetowych.

O pomyśle na to rozwiązanie opowiada nasz Product Owner Małgorzata Milewska:

W pierwszym etapie rozwoju projektu daliśmy merchantom darmowy fast checkout i niezwykle korzystne oferty na szybkie płatności i dostawy. Teraz idziemy o krok dalej i planujemy premierę rozwiązania, które dosłownie scentralizuje wszystkie nasze zakupy w sieci. Obecnie jesteśmy na etapie rozwoju tej usługi. Tworzymy aplikację mobilną dla kupujących, która będzie „centrum dowodzenia” zakupami internetowymi. Koniec z bałaganem, szukaniem w skrzynce powiadomień od wielu nadawców.

Portmonetka jako aplikacja da nam dostęp do całej historii naszych zakupów ze wszystkich sklepów, podgląd zamówień wraz ze zdjęciami produktów, szczegóły transakcji, w tym metodę płatności, formę i datę dostawy, kolejne etapy jej realizacji. Również aktualne zamówienia będziemy śledzić z poziomu aplikacji Portmonetka. A jeśli będziemy chcieli zwrócić towar, zrobimy to także bezpośrednio z jej poziomu. Aplikacja będzie też w pełni kompatybilna ze wszystkimi sklepami internetowymi, z których będziemy korzystać.

Portmonetka to więcej niż fast checkout i więcej niż szybkie płatności, które oferuje obecnie konkurencja. Portmonetka to całościowe doświadczenie zakupowe i pozakupowe. To także wymarzone rozwiązanie dla miłośników kupowania w sieci. Już wkrótce – także w formie aplikacji mobilnej, będzie do pobrania na telefony z systemami iOS i Android. Jej premierę Furgonetka.pl planuje na jesień tego roku.

1 Źródło: Dekada_polskiego-e-commerce_Raport_e-Izby_2023